Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Prasóweczki

Wakacje z paczką przyjaciół – czy jak przekonać rodziców? Wakacje. Ty z głowy jesteś obecnie je zaplanowane. Jak co roku wyjedziesz z ojcami i najdroższą rodziną na kilkudniowy wyjazd nad morze. Wiesz co Cię czeka. Stałe towarzystwo bliskich, rutyna, która towarzyszyła także zeszłorocznemu wyjazdowi oraz właściwie Ciż rozumiane już trasy wycieczek. Niczym nie jest źle – w wyniku nie wszystek może zezwolić sobie na taki wyjazd. Jednak powoli zaczynasz czuć, że spośród obecnego „wyrosłeś”? Od towarzystwa rodziców wolisz towarzystwo przyjaciół i spontaniczny wyjazd w różny niż dotychczas zakątek świata? Nie oczekuj. Już dziś skończ się na pogawędkę z rodzicami.

 

Ty w oczach „staruszków”.

Zastanów się i wypisz na kartce jak widzą Cię rodzice. Czy dają Cię jak osobę dorosłą, którą darzą całkowitym zaufaniem? Czyli nie sprawiasz problemów wychowawczych? Jesteś istotny, potrafisz zagospodarować właściwie kieszonkowymi? Bądź w zeszłym okresie nie zawiodłeś rodziców naszym stanowiskiem? I czy wcześniej dawały Ciż się samodzielne wyjazdy na sam dzień?

Jeśli większość Twoich odpowiedzi wypadła pozytywnie – gratuluję. Połowę sukcesu, z ostatnią istotniejszą, jesteś już za sobą!

Znani z „paczki”.

Towarzystwo, z jakim masz spędzić wakacje musi istnieć zwykłe rodzicom. Bez tego ani rusz. Jeśli znajomi często bywają Cię w zakładu przedstaw rodzicom potencjalnych kompanów do wyjazdu. Staraj się napomknąć temat wyjazdu. Daj każdemu wolność słowa. To da bliżej poznać Twoich bliskich. Możesz nawet zainicjować spotkanie Waszych rodziców – bo czemu nie? Czasami decyzja podjęta drogą wspólnej rozmowy i wymiany zdań może objawić się znacznie efektywniejsza od tejże w pojedynkę. A przecież na ostatnim Ostatni chce.

Twoje wakacyjne plany.

Wymagają istnieć oczywiste rodzicom teraz na długo przed wyjazdem. Ustalcie z znajomymi gdzie dążycie się udać. Każdy element musi stać dokładnie dopracowany. Zdecydujcie czym myślicie pokonać trasę. Lub będzie ostatnie autokar, pociąg czy może samochód – oczywiście przyszłością jest stanowienie prawa jazdy przez pewnego z Was. To da uniknąć wielkich kosztów. Cenę paliwa podzielicie na pierwszą uczestników wojażu.

Istotne istnieje jednocześnie dobranie odpowiedniego noclegu dodatkowo jego w miarę wczesna rezerwacja. Rodzice na chyba nie pozwalają Ciż na wyjazd „w ciemno”. Zostaniesz na pewno poproszony przez opiekunów o pozostawienie adresu ośrodka.

Termin wyjazdu i przyjazdu także przedstaw rodzicom. Potrafi się zdarzyć, że dobrze – pozwalają Ciż na własny wyjazd, tylko pod warunkiem, że któregoś dnia odwiedzą Cię i sprawdzą jak sprawujesz się bez opieki. Nie krzyw się na taki program! Więc od razu skreśli Twoje wakacyjne marzenia o własnej podróży.

Swoje poglądy konsultuj z rodzicami. Stosuj w wakacyjny plan ich sugestie. Może zaprezentują się znacznie korzystniejsze od dawnych, które udało Ciż się stworzyć? – a najodpowiedniejszych polem do odnalezienia się w tamtym mieście w czasie wakacji będzie wyszukiwarka.

Kwestia finansowa.

Po opracowaniu wstępnego zarysu wakacyjnych planów, podsumuj ile wyniesie Cię taka przyjemność. Gdy rodzice w duzi sfinansują Twoje wakacje – jesteś szczęściarzem. I gdy ojców nie zostać na takie postępowanie, nie załamuj się! Nie niszcz z głowy całego wyjazdu. Możesz zetknąć się z rodzicami, że sfinansują Ci część kwoty, i Ty resztę zarobisz. Np. poprzez roznoszenie reklam bądź mycie samochodów w bliskiej myjni.

Prawda, iż to wcale nie takie trudne?! Wystarczy dużo energii, zapału i zaprezentowanie się rodzicom z ostatniej najświetniejszej strony. Taki kilkudniowy wyjazd możesz poprzedzić jednodniowym wypadem. Powiedz rodzicom, że wolisz się sprawdzić i udowodnić, iż istniejesz ważną osobą. Jeśli się uda a rodzice wyrażą zgodę, zapewnij, iż nie zawiodą się na Tobie! Skoro nie uda Ciż się przekonać opiekunów, nie obrażaj się, nie podnoś głosu i pod żadnym pozorem nie wyjeżdżaj bez zgody rodziców! Przecież wakacje są i za rok. Może wtedy się uda… Ba! Na pewno. W rezultacie będziesz szybko starszy o rok i doskonale przygotowany do rozmowy.

Zobacz również Wakacje z paczką przyjaciół – czyli jak przekonać rodziców?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *