Sposoby na polskie IP w czasie wyjazdów do innych państw

Sposoby na polskie IP w ciągu wyjazdów do różnych państw

Prasóweczki

Środki na własne IP w momencie wyjazdów do kolejnych państw – Wychodząc na wczasy do kolejnych państw, bardzo często chcemy mieć z usług muszących od nas posiadanie własnego adresu IP. Tego modelu wymogi stawiają przed nami różne portale streamingowe, na przykład serwisy VOD. Niektóre z nich sprzedają inne filmy oraz seriale dla poszczególnych regionów. Jakie są zatem sposoby na własne IP podczas wyjazdów za granicę?

Czym naprawdę istotnie jest adres IP?

Adres IP można przyrównać do punktu VIN samochodu lub numeru rejestracyjnego. Za jego uwagą możemy zauważyć dokładną lokalizację urządzenia korzystającego z internetu i dowiedzieć się, kto stanowi jego właścicielem. Adres IP dzielimy na adresy IPv4, będące 32-bitowymi liczbami całkowitymi, zdefiniowanymi w zapisie szesnastkowym oraz adresy IPv6, będące 128-bitowymi liczbami całkowitymi, zapisanymi w planie szesnastkowym lub dwójkowym, oddzielonymi dwukropkami lub spacjami. Za pomocą adresu IP możemy znaleźć interfejs sieciowy czyli jego części. W sukcesu sieci lokalnych adres IP skierowany jest przez administratora. Obecnie najmodniejsze są adresy IP szóstej generacji, które zastąpiły czwartą generację adresów. Piąta generacja była niepewna natomiast nie zdobyła większego znaczenia wśród użytkowników.
Jakie są sposoby na polski adres IP za granicą?

Wykorzystanie naszego adresu IP za granicą naszego państwa wbrew pozorom jest znane wśród naszych rodaków opuszczających kraj w kierunkach urlopowych lub dłuższej, w kierunkach zarobkowych. Wiele usługodawców, nadających telewizję internetową wymaga od nas bycia własnego IP. Wszystko ze powodu na umowy licencyjne ze stacjami, jakie są istotniejsze w sukcesu chęci rozpowszechniania sygnały telewizyjnego przez internet poza Polskę. Tego modelu praktyki stosują oraz serwisy streamingowe, udostępniające popularne filmy oraz seriale. W sukcesu niektórych portali może się z zmian różnić oferta filmowa ze powodu na konkretny teren. Jest jednak kilka sposobów, zezwalających na stosowanie z polskiego IP w innych krajach.
Wirtualna Sieć Prywatna

W ostatnim czasie coraz większe stają się programy mające z tuneli Wirtualnej Sieci Prywatnej, powszechniej znane jako VPN (z ang Virtual Private Network). Narzędzie łączy się z pewnym z serwerów zlokalizowanych na terenie całego świata, przez co wirtualnie zmienia nam się numer IP, ponieważ host widzi nas jako klientów komputera na model z Francji, Niemiec czy Dużej Brytanii. Dużo firm udostępniających Wirtualną Sieć Prywatną posiada swoje serwery w bliskim świecie. Składając się z nimi zza granicy, będziemy dostępni jako użytkownicy z Polski, dzięki czemu serwis VOD czy drugie perspektywy także pomocy wymagające polskiego adresu IP będą myślały, że widzimy się w końcu.

Cechy serwerów VPN:

nadanie wirtualnego adresu IP;
zachowanie anonimowości podczas przeglądania stron WWW;
ukrywanie realnego adresu IP swego komputera;
zabezpieczenie przed atakami typu DDOS.

Bramki Proxy

Innym rodzajem jest mienie z tak zwanych bramek proxy. Stanowi obecne oprogramowanie pozwalające nie wyłącznie na wymianę swego adresu IP, ale i wychodzące na szybkość załadowania się stron WWW czy bezpieczeństwo. My, jako użytkownicy zlecamy pośrednikowi dane zadanie za pomocą dedykowanego klienta w budowie pomysłu na komputer. Bramki proxy działają na całej zasadzie jak serwery VPN, również bardzo często czuwając nad sprzed skryptami reklamowymi i plikami cookies, które zapisywane są podczas przeglądania sieci.

Cechy bramek proxy:

znacznie krótszy okres załadowania strony WWW;
lepsza przepustowość łącza;
ukrywanie realnego adresu IP swego komputera;
bezpieczeństwa w kwestie narzędzi antywirusowych oraz zapór sieciowych.

sprawdź też Sposoby na polskie IP w czasie wyjazdów do innych państw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *