Regenerujące minerały

Regenerujące minerały avon

Prasóweczki

Regenerujące minerały – Regeneracja organizmu dzięki minerałom sprzed milionów lat

2 kilometry

Z takiej głębokości wydobywane są biszofit i kizeryt – magiczne minerały powstałe w okresach prehistorycznego permu. Na dnie pradawnego morza, organiczne osady utworzyły ponad 200 milionów lat temu normalne zasoby życiodajnych pierwiastków śladowych. Dla nas, prowadzących intensywny sposób życia, magnez, potas, sód, wapń, krzem i drugie elementy śladowe są potrzebne do prawidłowego funkcjonowania. Biszofit dokładnie te elementy zawiera. Z serii kizeryt czyli naturalny siarczan magnezu (zwany inaczej solą Epsom) zawiera dodatkowo siarkę, która oczyszcza organizm z toksyn oraz nowych szkodliwych substancji. Dzięki jakościom naszej skóry, przyswajalność obu minerałów jest wyjątkowo łatwa także znacznie skuteczna.
Właściwości regenerujące magnezu

Brak odpowiedniego poziomu pierwiastków śladowych, zaś w szczególności niedobór magnezu wykonują nie tylko ciągłe zmęczenie. Ma zatem sporo większe konsekwencje, gdyż negatywnie przychodzi na funkcjonowanie wielu układów wewnętrznych własnego ciała.

Poziom magnezu w swym organizmie nie wpływa jedynie na poprawę jego formy. Traktuje on jeszcze duże właściwości regenerujące. Preparaty magnezowe stosowane po męczącym dniu powodują rozluźnienie mięśni oraz skóry, obniżając przy tym dyskomfort połączony z długotrwałym wysiłkiem psychofizycznym. Przejawia się też, iż wykorzystanie tzw. transdermalnego (przezskórnego) procesu przyswajania magnezu stanowi samą spośród najbardziej wydajnych metod jego rozwijania.
Przezskórne wchłanianie pierwiastków

Odpowiednie potraktowanie własnego ciała po męczącym dniu czy nowym wysiłku powoduje, że czujemy szybszy przypływ energii, oraz nasze zmęczenie ustępuje miejsca równowadze energetycznej. Regeneracja przez skórę stanowi nie tylko popularna w stosowaniu, ale jeszcze bardzo skuteczna. Produkty magnezowe wykorzystywane punktowo na skórze powodują szybszą rekonwalescencję i powrót do duzi ról po przebytych kontuzjach.
Jak dużo regenerować ciało po męczącym dniu?

Należy wziąć ciepłą kąpiel. Ale nie byle jaką, lecz uzupełnioną magnezowymi preparatami. Czyli przygotować sobie tzw. kąpiel magnezową z zastosowaniem płatków magnezowych lub soli Epsom.

Do wanny z trudną wodą należy wsypać porcję naturalnych płatków magnezowych z biszofitu lub kizerytu i zagłębić się w niniejszej kąpieli przez 20 – 30 minut. Nie należy dodawać żadnych detergentów (mydła lub płynu do kąpieli). Zaraz po pierwszej kąpieli odpowiedź będzie mocna. Skóra będzie sympatycznie szczypać, pojawi się odprężenie. Obolałe ciało odzyska swoją energię, a dolegliwości zmniejszą swoje działanie. Płatki magnezowe można wykorzystywać również, jeśli w sukcesie spuchniętych i obolałych stóp. Mała porcja płatków z czystą wodą w misce da im pomoc oraz przywróci równowagę. Dolegliwości ustąpią, a skóra stóp będzie elastyczna. Dodatkowo, zawarta w kizerycie (soli Epsom) siarka pomoże usunąć toksyny z organizmu.

Dla pań, jakie nie posiadają wanny, możliwe jest branie specjalnego żelu pod prysznic ze skoncentrowaną zawartością magnezu. Naniesiony na skórę podczas kilkuminutowej kąpieli trzyma ją zwilżoną i odprężoną.

W pozycji, gdy mięśnie czy stawy potrzebują szybkiej interwencji w obolałych miejscach, albo po prostu jest potrzeba miejscowego działania, użyć należy rozgrzewającego preparatu z zdrowym magnezem – specjalnej oliwy z biszofitem i kamforą. Na skórze pojawi się miłe ciepło, a po kilkunastu minutach dolegliwość dużo się zmniejszy lub całkowicie ustąpi. Oliwa z kamforą idealnie pasuje także do zrobienia domowego masażu relaksacyjnego.
Pochodzenie surowca i niezbędne certyfikaty

Przy stosowaniu minerałów w diecie magnezowej ważną kwestią jest czerpanie z przebadanych dermatologicznie produktów i wiadomość o tym, skąd pochodzą surowce zastosowane do ich produkcji. Istotne jest więcej, aby produkty były certyfikaty pozwalające je do zakupu na terenie Unii Europejskiej.

Więcej danych o kremach na podstawie naturalnego magnezu znaleźć można na ścianie Regenerujące minerały

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *