Motywowanie pracowników - jaki sposób jest najlepszy?

Motywowanie pracowników – jaki możliwość jest najatrakcyjniejszy?

Prasóweczki

Motywowanie pracowników – jaki droga jest najdoskonalszy?

Nie obejmuje co się oszukiwać, niski poziom zaangażowania pracowników to niezwykle często zjawisko. Według sondażu wykonanego w USA, aż 70% Amerykanów aktywnie zamyka się z produkcji lub kompletnie się w niej nie angażuje. Większość firm buduje na pomocy materialne, czyli premie czy darmowe posiłki.

Czyli takie rozwiązanie przynosi pozytywne skutki? I właśnie zaś nie, dużo kobiet je docenia, jednak możemy wyróżnić wiele lepszych czynników, które płacą za kształtowanie dobrego samopoczucia. Jakich?

Inspiracja

Bez powodu na ostatnie, czy własna firma budzi się świadczeniem usług, czy tworzeniem produktów, bardzo duże jest, aby jej kultura była przesiąknięta tego stanowieniem. Według wiele przeprowadzonych badań pracownicy, którzy czują sens, w obecnym, co prowadzą, są zdecydowanie dużo wydajni, ukierunkowani i zdrowi. W ruchu spośród ostatnim liderzy organizacji powinni uświadamiać naszym gościom, gdy ich praca przychodzi na poprawę życia innych. Takim posunięciem pewno żyć oficjalne publikowanie podziękować od obsłużonych klientów, czyli celi charytatywnych, które są wspierane przez firmę. Aby pokazać pracownikom, jak daleko robią, możemy i wykorzystać oprogramowanie ActivREC. Istnieje toż plan, który monitoruje komputery, zarządza czasem projektów, a przede każdym bada produktywność. Rejestrowanie wszelkich projektów, jaki dokonałby dany pracownik, pewno żyć dla niego daleko odpowiadające i wyrazi mu, jak znacznie ciekawego pracuje dla firmy, w jakiej wykonywa.

Według badań dokonanych przez Adama Granta na Uniwersytecie Pensylwania dowiedziono, że nawet pracownicy, którzy nie są zadowoleni ze bliskiego pola pracy, przeznaczają na nią moc czasu, gdyż czują, że to, co prowadzą, ma zamiar.

Inspiracją dla ludzi potrafią stanowić i ich liderzy. Według specjalistów, szefowie działający bezinteresowanie, którzy bardziej dbają o jakość niż samych siebie, sprawiają, że ich podwładni szukają ich daleko większą lojalnością, energią do rzeczy, oddaniem czy zaangażowaniem. Wayne Baker wykazał, że liderzy, którzy mają naszych typów w dodatni sposób, wpływają ich do pełniejszej wydajności czy wręczenia.

Życzliwość

Badania, które miały stanowisko w Dużej Brytanii dowiodły, że uznanie i emocja jest ważniejsze niż nawet większe wynagrodzenie. Ciepłe i skuteczne relacje mają bezpośredni wpływ na danie pracowników w domowej karierze.

Jane Dutton udowodniła, że podstawy życzliwej kultury zawierają szacunek i pielęgnację, przez co kreatywność zarówno zespołowa, kiedy również jedna dobrze się zwiększa. Szczególnie duże jest jeszcze okazywanie ciepła przez szefów, bo takie działanie poprawia efektywność i motywację podwładnych. Co dobre takie postępowania wobec zatrudnionych zwiększają motywację nawet samych liderów. W poszczególnych sytuacjach należy również okazać gniew, jaki potrafi stać dobrze przyjęty przez grupę ludzi i zadziałać motywująco, jednak negatywne emocje w grupy przypadków zmniejszają skuteczność menadżerów.

Życzliwi liderzy to roli, które odbywam małe rzeczy, aby wyrazić naszym gościom dbałość o nich. Pierwszym, prostym krokiem pewno żyć nudna rozmowa z wykonawcą i pewne wysłuchanie tego, co u niego słychać. W USA takie działalności są bardzo często. Ponadto, kiedy szef dowiaduje się o chorobie kogoś przyjaznego dla własnego gościa, natychmiast dzwoni do niego oraz kontroluje, w jaki ćwicz mógłby mu poradzić.

Troska o samego siebie

Spora grupa firm tylko pozornie deklaruje swoją uwagę. Do takich zadań możemy zaliczyć oferowanie karnetów na jogę czy siłownię, jakich w rzeczywistości ludzie nie są w mieszkanie wykorzystać, ze powodu na prawdziwy rytm pracy. Takie granie nie jest motywujące, a wręcz przeciwnie.
Programy wellness zupełnie nie zadziałają, jeśli nie wykreujemy kultury, jaka będzie uznawała dbanie o siebie, jako mów bardzo wymowną i mobilizowała do niej. Kiedy do ostatniego doprowadzimy, efekty potrafią być właściwie zachwycające.

Możemy także zachęcać naszych gości, by dobrze sypiali. Oczywiście tak. Wypoczęci pracownicy zwiastują zdecydowanie większą skuteczność naszej kariery. Wiele badań wykazałoby, że brak wypoczynku w znaczny sposób ogranicza nasze umiejętności motoryczne czy poznawcze, a przełomowe rozwiązania i pomysły pojawiają się w polskich głowach wtedy, gdy stanowimy w duzi wypoczęci.

Motywowanie ludzi możemy zacząć od proponowania im zadań, przerw czy wypoczynku doskonalszej form. Niektóre niemiecki firmy zakazują naszym gościom korzystanie ze służbowego e-maila oraz sprzedają im wyposażenia odpowiedzialne za monitorowanie snu czy ćwiczeń. Gdy w taki rób będziemy chronili o własnych gości, oni z pewności odpłacą się nam dużą produktywnością.

zobacz również Motywowanie pracowników – jaki sposób jest najlepszy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *