Jaki peeling do twarzy wybrać, aby mieć gładką, promienną cerę?

Jaki peeling do osób wybrać, żeby być gładką, promienną cerę?

Prasóweczki

Jaki peeling do twarzy wybrać, żeby być gładką, promienną cerę? Gładka, miękka cera, odblokowane pory, zmniejszone przebarwienia i odporne oczyszczenie twarzy to zaledwie niektóre z efektów stosowania peelingu. Dobry peeling do twarzy poprawia wygląd oraz kształt skóry zaraz po pierwszym zabiegu, zatem warto posiadać go w prywatnej kosmetyczce!


Jaki peeling do twarzy wybrać, żeby być gładką, promienną cerę?

Naturalny peeling do twarzy

Peeling do twarzy tworzy na skórę złuszczająco, usuwając martwy naskórek i zanieczyszczenia z jej wielkości. Jeżeli jednak chce nam na najświetniejszym wyniku, warto zainwestować w materiał o odpowiednim składzie. Naturalny peeling do twarzy ma nie tylko doskonałe, złuszczające substancje, które w prosty sposób oczyszczają skórę, ale i składniki o odżywczym działaniu, takie jak oleje czy ekstrakty roślinne. Ich zapach jest gwarancją, że peeling nie podrażni dodatkowo nie przesuszy skóry. Dzięki naturalnemu peelingowi do twarzy, cera będzie łatwo wygładzona i odżywiona.

Dobre peelingi do twarzy nie powinny wynosić szkodzących skórze, chemicznych substancji, które potrafią tworzyć reakcje alergiczne i podrażnienia. Co znacznie, wiele drogeryjnych produktów oferuje drobnoziarnisty peeling bazujący na mikrocząsteczkach plastiku, których należy unikać. Przed zakupem produktu warto zaznajomić się z jego składem i wyciągnąć ten, który będzie całkowicie naturalny.

Peeling enzymatyczny a peeling mechaniczny

Istnieją dwa sposoby peelingów do twarzy – peeling enzymatyczny oraz peeling mechaniczny, zwany inaczej drobnoziarnistym. Wybierając peeling do twarzy należy utrzymywać się przede wszystkim rodzajem cery.

Peeling enzymatyczny to skutek bazujący na enzymach rozpuszczających martwe komórki naskórka. Do powszechnie zaczynanych w sklepach naturalnych kosmetyków enzymów nalezą bromelia (enzym z ananasa) i papaina (enzym z papai). Stosowanie peelingu enzymatycznego nie wymaga pocierania twarzy – stosuje się go na postać i zmywa po upływie kilku minut, dzięki czemu materiał obecny jest bardzo łagodny dla skóry. Ze powodu na proste dobre wykonywanie jest więc on szczególnie zalecany do cery wrażliwej, naczynkowej czy trądzikowej.

Z kolei peeling drobnoziarnisty jest peelingiem, który złuszcza naskórek mechanicznie, czyli poprzez ścieranie skóry wprowadzonymi w składzie kosmetyku drobinkami. Drobinki te skutecznie złuszczają martwy naskórek. Peeling mechaniczny działa bardzo bardzo na postać oraz łatwo można dostrzec jego efekty, jednak intensywność jego chodzenia sprawia, że wolno go używać znacznie również i, w wypadku bardzo przyjemnej czy naczynkowej cery, może zrobić zaczerwienienie i podrażnienie. W składzie dobrego, naturalnego peelingu drobnoziarnistego znajdują się drobinki ścierające powstałe z pestek owoców, zmielonego ryżu lub z cukru. Na taki, naturalny peeling do twarzy należy postawić!

Jak często używać peeling do twarzy?

Peeling enzymatyczny należy stosować 1-2 razy w tygodniu, co 3-4 dni, w relacji z potrzeb skóry, a peeling mechaniczny, ze powodu na chwila większe oddziaływanie na skórę, maksymalnie raz w tygodniu.

Gdy mowa o stosowaniu peelingu warto jeszcze wspomnieć o zaletach jego łączenia. Dobry, naturalny peeling do twarzy sprawi, że:

cera będzie jasna i odświeżona, gdyż peeling usuwa martwy naskórek oraz zanieczyszczenia;
skóra będzie wygładzona, miękka, wygodna w kontaktu;
składniki aktywne zawarte w kremach, olejkach czy maseczkach będą się bardzo lepiej wchłaniały, a kora mocniej regenerowała;
pory skóry zostaną odblokowane;
zmniejszą się przebarwienia;
zmarszczki zostaną spłycone;
poprawi się koloryt skóry;
zmniejszy się ilość pojawiających się na skórze niedoskonałości.

Niezależnie z tego, jaki efekt wybierzesz, stosowanie peelingu do osób jest gwarancją zdrowej, promiennej cery.

zobacz również Jaki peeling do twarzy wybrać, aby mieć gładką, promienną cerę?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *